Mondo hakkab nukufilmide abil rändeteemat tutvustama, otsib videote tegijat

Vabaühendus Mondo soovib lühinukufilmide abil noortele selgitada rändetemaatikat ja kummutada müüte.Shutterstock

Igapäevaselt Telliskivi kvartalis töötav ja arenguabiga tegelev vabaühendus Mondo soovib Eesti noortele rändevaldkonda puudutavaid teemasid tutvustada lühinukufilmide toel.

Esmaspäeval vahendas BNS, et vabaühendus Mondo kuulutas välja konkurssi rändeteemaliste lühinukufilmide tegija leidmiseks. Ühtekokku on plaanis teha kuus kuni ühe minuti pikkust videot.

Loodavad nukufilmid peaksid suurendama noorte huvi rändeküsimuste vastu, käsitlema selle mitmetahulisust ja normaalsust, looma aluse edasisteks aruteludeks ning suunama vaatajad otsima täiendavat ja faktipõhist informatsiooni.

“Oleme hetkel jätnud teemamääratluse üsna laiaks, et pakkumiste tegijad saaksid oma ideid ja fantaasiat vabalt välja elada,” rääkis vabaühenduse Mondo kommunikatsioonijuht Ave-Marleen Rei. “Projekti varasemas faasis viisime läbi uuringu noorte suhtumisest rändesse ning loodame, et pakkumiste tegijad loevad seda ja saavad sealt inspiratsiooni.”

Lahtine on ka vanusegrupp, kellele need videoklipid on suunatud. Kõnealuste nukufilmide tootmine on vaid üks pisike osa suurest, kolme-aastasest projektist, mida rahastab Euroopa Komisjon ja mille eesmärgiks on noorte teadlikkuse tõstmine rände valdkonnas.

Projekti peamine sihtgrupp on üsna lai: 15-35 aastased noored. Samas selgitas Rei, et selles peegeldub kogu kolme-aastase projekti sihtgrupp ning erinevate alategevuste puhul määratletakse sihtgruppe täpsemalt. “Eeldan, et kui konkurss on läbi ja saame valitud tootjafirmaga nende kontseptsiooniga edasi töötada, siis sihtgrupp kindlasti täpsustub,” lisas ta.

Kuid miks tahab vabaühendus kasutada sõnumi edastamiseks nukufilm? Sest Eestis on väga tugev anima- ja nukufilmide traditsioon, selgitas Rei.

Loodavad nukufilmid täiendavad projekti raames läbiviidavat sotsiaalmeediakampaaniat ning filme rakendatakse ka teiste projekti tegevuste nagu õppematerjalid, koolitused, esitlused noortele ja muu sellise raames.

Projekti „Jagatud teekonnad: faktid ja lood rändest 21. sajandil“ viiakse läbi kaheksas Euroopa riigis: Eesti, Slovakkia, Tšehhi, Soome, Poola, Saksamaa, Läti ja Leedu. Projekti peamine sihtgrupp on 15-35 aastased noored, sealhulgas noored ajakirjanikud ja noortega töötavad spetsialistid, näiteks õpetajad ja noorsootöötajad.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.