Uudis

Eesti Kaasaegse Kunsti Muuseumi näitusemaja muutub ajutiselt kunstiteoste hoidlaks

Foto: PM/Scanpix Baltics

Eesti Kaasaegse Kunsti Muuseumi (EKKM) 2021. aasta avaprojekti „Reskriptitud EKKM-i kogude külastus“ raames muutub näitusemaja hoidlaks ning teisipäevast käivituvaid ringkäike EKKM-i kunstikollektsiooni juhatab produktsiooniplatvorm Reskript ehk Maarin Mürk ja Henri Hütt. 

EKKM on kunstiasutus, mis võtnud omale muuseumi nime, tegeleb pidevalt ka selle nime taga asuva institutsiooni taas- ja ümbermõtestamisega. Nagu muuseumile kohane, omab EKKM kunstiteoste kogu, mis on olnud osa EKKM-i tegevusest juba 2007. aastast saadik.

Reskript on EKKM-i kutsel viinud läbi kogude inventuuri, otsinud ladudest ja garaažidest välja nii teoseid kui säilmeid, kogunud kokku seotud legendid ja uurinud, mida EKKM-i kogu erinevate osapoolte jaoks üldse tähendab. Selle uurimistöö tagajärjeks on senise kogude jaotuse ümbertegemine, mitmete uute kogude algatamise ja tulevikku suunatud kogumispoliitika põhimõtete väljapakkumine. Oma sõna ütlevad ringkäigu jooksul kogude teemal sekka ka EKKM-i juhatus, tegevtiim ning kunstnikud, kelle teosed kogudes on. 

Näitusemajast saab kaheks nädalaks täiemahuline koguhoidla. Ekskursioonidel avatakse külastajatele tsoonid, kuhu tavapäraselt ligi ei pääse, osalejatele usaldatakse infot, mida kuskil kirjas ei ole, tutvutakse teostega, millest paljusid ei ole publikule aastaid näidatud ning arutatakse koos, mida tähendab EKKM-i mäng muuseumiks olemisega.

EKKM-i kogude külastamine toimub ainult giidiga juhitud ekskursiooni käigus eelregistreerimisega. Ekskursioonid toimuvad erinevatel aegadel ning igal ekskursioonil on erinev giid. Ühel ekskursioonil saab osaleda limiteeritud arv inimesi, tagatud on hajutumine, maskide nõue ning desoaine. Tuuri kestus on 1,5 tundi.

Reskriptitud EKKM-i kogude külastused kestavad teisipäevast kuni 16. maini Ekskursioonist valmib ka videoteos, mille esitlus toimub projekti pidulikul lõpetamisel 16. mail EKKM-i hoovis. Videoteose autorid on Mikk-Mait Kivi ja Emer Värk.

Projektist jääb järele vihik, mis sisaldab reskripteeritud kogude tutvustust ning EKKM-i juhatuse, tegevtiimi ning kogus leiduvate teoste autorite mõtteid EKKM-i kogu teemadel. 

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ole kursis, mis su kodukandis toimub

Telli Põhja-Tallinna uudiskiri

Saadame sulle kolm korda nädalas ülevaate Kalamaja Kuulutaja, Pelgulinna Teataja ja Kopli Krooniku olulisematest teemadest.