Uudis

Emadepäevaks tuleb Põhja-Tallinnasse väligalerii joonistuste ja fotodega

Foto: Shutterstock

Emadepäevaks avatakse Põhja-Tallinnas väligalerii joonistuste ja fotodega, mille seadsid üles Kalamaja põhikool ja Kalamaja muuseum.

Reedel kell 12 avatakse Kalamaja põhikooli aial Vabriku tänav 18 näitus, kus eksponaate leidub nii tänasest päevast kui ka aegade tagant. Kalamaja muuseum ja Kalamaja põhikool koos Põhja-Tallinna valitsusega otsustasid emadepäevaks luua eriilmelise väljapaneku, kus näeb nii laste joonistatud pilte kui väärtuslikke  fotosid ja lugusid nelja – kuni seitsmekümne aasta tagusest ajast. Näitus tervikuna on pühendatud emadele – läbi aegade kõige kallimatele inimestele ja kannab ka vastavat nimetust “Minu ema(d)”.

„Meie muuseumi rahvas on alati köitvate ideede ja toredate teostustega silma paistnud, teada-tuntud on ka Kalamaja Põhikooli kunstilembesed lapsed ja tublid õpetajad. Emadepäeva näitust ettevalmistades oli meil mitmeid põnevaid ajurünnakuid ja tähtsates otsustes leidsime alati ühise keele. Ilus väljapanek kooli aial on selle kinnituseks ja nüüd tahaks küll loota, et taolisi näitusi tuleb veel ja see saab traditsiooniks,“ ütles Põhja-Tallinna linnaosavanem Peeter Järvelaid.

Kuigi piiranguid on hakatud pisut leevendama, on väliüritused jätkuvalt turvalisemad siseruumides peetavatest. Emadepäevanäitus Kalamaja põhikooli metallaial jääb avatuks 18. juunini.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ole kursis, mis su kodukandis toimub

Telli Põhja-Tallinna uudiskiri

Saadame sulle kolm korda nädalas ülevaate Kalamaja Kuulutaja, Pelgulinna Teataja ja Kopli Krooniku olulisematest teemadest.