Uudis

Kõlvart: õpilased sel kevadel ilmselt enam koolipinki ei pääse

Koroonaviiruse tõkestamiseks paika pandud piirangud jäävad ilmselt kehtima pikemaks ajaks. Tallinna linnapea Mihhail Kõlvart ütles ERR-ile, et ei avalda erilist lootust, et koolilapsed sel kevadel veel kontaktõppele pääseksid.

“Ei ole vaja luua endale illusioone. Kahjuks tuleb arvestada ka sellega, et seda võimalust ei teki sel kooliaastal. Olen seda ka varem mõista andnud,” rääkis Kõlvart ERR-ile.

“Minu seisukoht oli alati see, et algklassilapsed ja HEV-lapsed (hariduslike erivajadustega lapsed – BNS) peaks käima maksimaalselt koolis kohal. HEV-lapsed saavadki koolis käia, nemad ei ole koduõppel. Aga vaadates viiruse leviku dünaamikat, siis inimesed peavad olema valmis hullemaks stsenaariumiks,” märkis Kõlvart.

“Pole mõtet inimestele rääkida, et vaatame veel kaks nädalat ja siis veel kaks nädalat. Inimestel on kergem, kui nad teavad pikemat ajajoont ja see ei ole just meeldiv,” selgitas Kõlvart.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ole kursis, mis su kodukandis toimub

Telli Põhja-Tallinna uudiskiri

Saadame sulle kolm korda nädalas ülevaate Kalamaja Kuulutaja, Pelgulinna Teataja ja Kopli Krooniku olulisematest teemadest.