Uudis

Loomade kallal vägivallatsemisest tuleb teatada politseisse

Foto: Shutterstock

Eesti Loomakaitse Selts (ELS) palub inimestel märgata loomavastast vägivalda ja tegutseda, sest loomad ei oska ise enda eest seista. Looma kallal vägivallatsejast peaks teatama telefonil 112, võimalusel tuleks vägivallatsemist filmida, teatas ELS-i esindaja kolmapäeval. Ta lisas, et loomale haiget tegemisest peaks kirjutama ka info@loomakaitse.ee või helistama numbril 526 7117.

ELS-ile on laekunud sel aastal 72 loomade väärkohtlemise teadet. „Tavapärased teated väärkohtlemisest on puudulikud pidamistingimused ja ravi või hoolduse mitte võimaldamine, kuid viimasel ajal on järjest rohkem jõudnud meieni teateid, kui ka sotsiaalmeedias levinud lugusid loomade löömise, peksmise, hülgamise, rihmaga poomise ja lausa tulistamise kohta. Looma vägivaldne kohtlemine ei ole üheski olukorras põhjendatud, välja arvatud juhul kui tuleb ennast looma poolt algatatud rünnaku eest kaitsta,” rääkis ELS-i otsese abistamise juht Kaisa Kamm.

Kõige värskem teade, mis sellel nädalal ELS-ini jõudis, puudutab kassi tulistamist. Lisaks levis sotsiaalmeedias nädala alguses lugu, kus pealtnägija kirjeldas, kuidas noormees piinas koera. Nimelt jalutas Tondil noormees labradori moodi koeraga, keda ta korduvalt näkku lõi, rihmaga poos ning selga istus. Koer olevat olnud hirmul. Pealtnägija mõistagi sekkus ja kutsus politsei, kuid kahjuks jäi teadmata, kas politsei noormeheni jõudis.

Seesugused juhtumid on kahjuks suhteliselt tavalised. Vägivaldse käitumise põhjustab üldjuhul loomaomaniku hakkamasaamatus oma loomaga või nende enda vaimsed probleemid, mida nad looma peal välja elavad. Loomulikult ei ole üheski olukorras, ka looma õpetamisel, normaalne ega ka vajalik teda lüüa, rihmaga puua, sundida teda vägisi tegema midagi mida ta ei soovi või muul moel looma peal jõudu või valu kasutada. Selline vägivaldne käitumine peaks olema alati taunitav ega tohiks oleneda looma liigist või tõust.

Kuna sageli on looma väärkohtlejaks just looma enda pereliige, kelle eest loom ise ennast kaitsta ei taha või ei saa, siis on tema ainsaks variandiks, et vägivallast pääseda, kõrvaline silm või kõrv, kes vägivallatsejast teada annab. „Kui märkad kedagi looma vääralt kohtlemas, siis tasub kohale kutsuda politsei ja samal ajal ka toimuvat filmida, kuna politsei saabudes võib olla loomavastane tegevus lõppenud või omanik koos oma loomaga ära läinud. Juhtunu filmimine annab võimaluse toimunut tõestada ka takkajärele. Tagantjärgi avalduse tegemiseks või toe saamiseks võib pöörduda ka Eesti Loomakaitse Seltsi poole,” sõnas Kamm.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ole kursis, mis su kodukandis toimub

Telli Põhja-Tallinna uudiskiri

Saadame sulle kolm korda nädalas ülevaate Kalamaja Kuulutaja, Pelgulinna Teataja ja Kopli Krooniku olulisematest teemadest.