Uudis

Salme keskuse fassaadil näeb kooliõpilaste töid

Foto: Tallinna Kunstigümnaasiumi 11d õpilase joonistatud pilt

Esmaspäeval avatakse Tallinna Salme kultuurikeskuse fassaadil hüpiknäitus Tallinna kunstigümnaasiumi 5. – 12. klassi õpilaste joonistatud piltidest.

Valik on koostatud kooli põhiväärtusi – avatus, loovus ja koostöö – silmas pidades, edastas Põhja-Tallinna linnaosavalitsus. 

„Tegu on järjekorras teise õpilastööde näitusega, mõni nädal tagasi oli meil võimalus vaadata Pelgulinna gümnaasiumi õpilaste loomingut. Kõik joonistused on eriilmelised, nii nagu noored ise ja kes teab, ehk saab just nende hulgast tulevikus keegi üleilmselt tuntud kunstnikuks, “ ütles kultuurikeskuse direktor Sten Svetljakov.

Kunstigümnaasiumis on tarbekunsti ehk disainiga tegeletud üle 50 aasta. Näitusel on esindatud igapäevaselt valminud tööd, ka distantsõppel olevatelt 5.-12. klassi õpilastelt. Neid on juhendanud õpetaja Ergen Kandar.

Salme kultuurikeskuse projektsioonnäitus on ellu kutsutud, et pakkuda inimestele vabas õhus kultuurilisi elamusi olenemata erinevatest piirangutest. Näitus keskendub peamiselt maali – ja fotokunsti eksponeerimisele. 

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ole kursis, mis su kodukandis toimub

Telli Põhja-Tallinna uudiskiri

Saadame sulle kolm korda nädalas ülevaate Kalamaja Kuulutaja, Pelgulinna Teataja ja Kopli Krooniku olulisematest teemadest.