Uudis

Salme kultuurikeskuse fassaadil näeb sel nädalal erivajadustega laste joonistusi

Foto: Salme Kultuurikeskus

Tallinnas Salme kultuurikeskuse fassaadil avatakse esmaspäeval fotonäitus Tallinna Kadaka põhikooli õpilaste loominguga.

Kadaka põhikoolis õpetatakse riikliku lihtsustatud õppekava alusel ja põhikool kuulub eriõppeasutuste võrgustikku. Erivajadustega õpilased on Tallinna ja Harjumaa elanikud. Kooli personal püüab luua soodsat keskkonda iga lapse arenemiseks ja eluga toimetulekuks.

„Lapsed näevad sageli ümbritsevat elu hoopis teistsugusena kui täiskasvanud. On ääretult huvitav osa saada sellest, mida nad mõtlevad, tunnevad ja märkavad. Tore, et sellest mõttemaailmast saab nüüd osa veel rohkem inimesi, sest projektsiooninäitus Salme fassaadil on alati oodatud sündmus,“ ütles Põhja-Tallinna linnaosa vanem Peeter Järvelaid.

„Kultuurikeskuse hüpiknäituse programm hakkab lõpule jõudma ja mul on hea meel, et oleme saanud koostööd teha suurepäraste kunstnike ja fotograafidega. Pakkusime inimestele meelelahutust piirangute ajal ent sari tõestas oma elujõudu ka muudel aegadel. Nii soovime näitustega jätkata juba sügisel ja mõistagi loodame, et ka piirangud on selleks ajaks taandunud.  Kuni Tallinna päevani on siiski võimalik veel õhtusel ajal Salme fassaadil kunsti nautida,“ ütles Salme kultuurikeskuse direktor Sten Svetljakov.

Salme kultuurikeskus projektsioonnäitus on ellu kutsutud, et pakkuda inimestele vabas õhus kultuurilisi elamusi olenemata erinevatest piirangutest. Näitus keskendub peamiselt maali– ja fotokunsti eksponeerimisele. Kunstinäituste sari lõppeb Tallinna päevale pühendatud näitusega Põhja-Tallinnast 15. mail.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ole kursis, mis su kodukandis toimub

Telli Põhja-Tallinna uudiskiri

Saadame sulle kolm korda nädalas ülevaate Kalamaja Kuulutaja, Pelgulinna Teataja ja Kopli Krooniku olulisematest teemadest.