Tallinna kandideerib UNESCO loovlinnade võrgustiku muusikalinnaks

Foto: Shutterstock

Tallinn on otsustanud sel aastal kandideerida UNESCO loovlinnade võrgustiku muusikalinnaks ja sellega seoses on veel käimas valdkondlik ideekorje muusikalinna strateegia koostamiseks.

Tallinna Kultuuri- ja Spordiameti juhitud UNESCO muusikalinnaks kandideerimise töörühm ootas aprillikuu jooksul muusikavaldkonna spetsialistidelt ideepakkumisi, milliseid algatusi, projekte või programme võiks Tallinn muusikalinnaks saades ellu viia. Esitatud ideedest moodustatakse 4-aastane muusikalinna strateegia.

Abilinnapea Vadim Belobrovtsev rääkis, et muusikalinnaks pürgimisega võtab Tallinn endale kohustuse mitte ainult toetada ja võimendada toimivat muusikaelu, vaid ka hoolitseda pealinna muusikakultuuri kestepidevuse eest. „Oleme veendunud, et ainuüksi meie senine muusikalugu on piisavalt võimas, et vääriksime kohta UNESCO loovlinnade võrgustiku auväärses nimekirjas. Samas on vaja palju ka ära teha, et kanda saavutatu eest hoolt. Seetõttu kogume lisaks tavapärastele muusikavaldkonna sündmustele, festivalidele ja tegevustele ka uusi algatusi ning ideid nii kontserdikorralduse, muusikaettevõtluse, rahvakultuuri kui ka laste ja noortega seotud valdkondades,“ sõnas Belobrovtsev.

Strateegiasse oodatakse ettepanekuid, mis pakuvad terviklikku ja pikaajalist lahendust mõnele muusikavaldkonna ees seisvale väljakutsele, suurendavad üleüldist kaasatust ja ligipääsetavust muusikale kõikides ühiskonnagruppides, sisaldavad vähemalt mõnda horisontaalsetest teemadest – järelkasvu toetamine, digipööre ja uued tehnoloogiad, rohepööre ja keskkonnateadlik muusikakorraldus, rahvusvaheline koostöö, Tallinna ja Eesti rahvusvaheline turundamine – ning aitavad kaasa linna üldisele arengule ja ÜRO säästva arengu eesmärkide saavutamisele. Ideid saab veel esitada kuni 1. maini 2021 lingil: https://forms.gle/P5VEdAGiF2v3kQ2U9 või aadressil ragnar.siil@creativitylab.ee.

Tallinn kandideerib UNESCO loovlinnade võrgustiku muusikalinnaks esimest korda. Hetkel kuulub muusikalinna kategooriasse 47 linna üle maailma, neist 19 Euroopast. UNESCO loovlinnade võrgustikku kandideerimine toimub iga kahe aasta järel, viimati 2017 ja 2019. Käesoleva aasta kandideerimisvoor on kuulutatud avalikuks ning see, kas Tallinn osutub muusikalinnaks või ei, selgub tänavu hilissügisel.

UNESCO loovlinnade võrgustik käivitati 2004. aastal eesmärgiga tähtsustada kultuuri ja loovuse rolli linnade jätkusuutlikus arengus. Võrgustikku kuulub hetkeseisuga 246 linna üle maailma ning võrgustikus on seitse kategooriat: disainilinnad, filmilinnad, gastronoomialinnad, kirjanduslinnad, käsitöö- ja rahvakultuurilinnad, muusikalinnad ning meediakultuurilinnad. Üks linn saab kuuluda vaid ühte kategooriasse. Eestist kuulub võrgustikku kirjanduslinn Tartu ning käsitöö- ja rahvakunstilinn Viljandi.

Märksõnad: , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.