Tallinnas muutus esimesse klassi astumise kord

Foto: Scanpix/Lõuna-Eesti Postimees

Esimesse klassi astumisel on Tallinnas nüüdsest koolikoha määramisel esimeseks prioriteediks kooli lähedus elukohale, mitte vanemate vendade-õdede õppimine samas koolis, vahendab ERR.

Täpsustuse eesmärk on vältida selliseid olukordi, kus laps määratakse kodust kaugele populaarsesse kooli selle põhjal, et tema vanem vend või õde käib selle kooli ülelinnalises klassis, kuhu tema pääses katsetega.

Seni pidas Tallinna haridusamet lapsele kooli määramisel kõige olulisemaks, et kõik ühest perest lapsed õpiksid samas koolis. Sageli tähendas see aga seda, et kui vanem laps oli saanud sisse mõnda populaarsesse kooli katsete alusel, määrati noorem laps samasse kooli katseteta. Nii võib aga juhtuda, et mõni laps oma elukohajärgsesse kooli ei pääse, sest kohti jääb väheks. Üks selline juhtum tõi kaasa ka kohtutee, sest sellise määramise tõttu jäi kohast ilma kooli läheduses elanud laps.

“Sel aastal vaatasime selle määramisprotsessi ringi ja leidsime, et tõesti, tuleb vaadata eelkõige elukoha lähedust, siis neid õdesid-vendasid, kes elavad kooli lähedal. Et vältida seda asjaolu, et need õed ja vennad, kes on saanud nn ülelinnalisse klassi, et siis kõik teised õed-vennad saaksid samadel alustel sinna kooli,” rääkis Tallinna haridusameti juhataja Andres Pajula ERR-ile.

“Haridusametil on elukohajärgse kooli määramisel alus rahvastikuregistri aadress. See, kas üks või teine inimene reaalselt elab sel aadressil või ei ela, ei kuulu haridusameti kohustustesse ja seda peab kontrollima rahvastikuregister selle vormistamise käigus,” selgitas Pajula.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.